вівторок, 17 березня 2020 р.

Лекційний матеріал для 11 класу
Тема: ООС
Після того, як 30 квітня антитерористична операція, що почалася в квітні 2014 року, змінилася операцією Об'єднаних сил (ООС) керівництво ЗСУ перейшло від СБУ до командувача Об'єднаних сил. Якщо АТО стримувало ворога, то мета ООС – звільнити територію України від російських окупаційних військ та захищати територіальну цілісність країни. Ми вирішили створити інфографіку, де відображені всі зміни, які відбуватимуться на Донбасі після запровадження ООС.

«Операція Об’єднаних сил, яка розпочалася 30 квітня, відрізняється від антитерористичної операції тим, що це військова операція зі стабілізації ситуації на Донбасі та його соціального відродження», – пояснив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Отже, головна відмінність ООС від АТО в тому, що це військова операція. Вона спрямована проти окупації російськими військами територій Донбасу. Все керування військовими підрозділами перейшло від СБУ до Генерального штабу, який очолює ЗСУ. Всі рішення в зоні проведення ООС на Донбасі ухвалює командувач Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ.
Зона проведення ООС, на якій буде запроваджений особливий порядок, – це територія Донецької та Луганської областей до адмінкордонів із Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, а також Азовським морем.
На всій території Донецької та Луганської областей запроваджують особливий порядок пропуску, розділений на три зони: «зелена», де доступ громадян необмежений, «жовта» – перебування дозволене за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та «червона» – перебування осіб тимчасово обмежене або заборонене. Межі цих районів визначатиме командувач Об'єднаних сил.
Населені пункти, які входять до зони безпеки: Виноградне, Курахове, Очеретине, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне – вздовж Державного кордону, урочіще Чернявка – вздовж адміністративного кордону Луганської та Харківської областей, Ольгівка – вздовж адміністративного кордону Донецької та Харківської областей, Знаменівка – вздовж адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей, Комишуваха – уздовж адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей, Урзуф – уздовж морського узберіжжя та Приморське.
З початком дії ООС права військовослужбовців у зоні її проведення суттєво розширені. Так, бійці ЗСУ мають право застосовувати в разі крайньої необхідності зброю та спецзасоби до осіб, які вчинили правопорушення, затримувати й доправляти осіб до органів Нацполіції, перевіряти у громадян документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів – затримувати їх для встановлення особи.
Крім того, військові можуть здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей та автомобілів. А ще – входити до приватних осель чи на територію підприємств, установ та організацій, а в разі потреби – використовувати зі службовою метою авто, що належать громадянам (за їхньою згодою), підприємствам, установам та організаціям (крім транспорту дипломатів та консулів чи міжнародних організацій).

Немає коментарів:

Дописати коментар